Eğitim Sistemimiz

EĞİTİM SAATLERİMİZ

Kreşimizin açık olduğu saatler hafta içi 07.30 – 17.30 arasındadır.

ÖZEL GÜNLERİMİZ

Oyuncak günü : Çocuklarımız her hafta Pazartesi günü kendilerine ait bir oyuncağı tekrar geri götürmek üzere kreşimize getirirler. Bu uygulama çocuklarımızın paylaşma davranışını kazanmalarını desteklemektedir.

Kitap günü : Çocuklarımız her hafta Salı günü kendilerine ait bir resimli kitabı tekrar geri götürmek üzere kreşimize getirirler. Bu uygulama çocuklarımızın kitap sevgisi ve paylaşma deneyimini kazanmaları açısından önemlidir.

Doğum günü kutlamaları : Arzu eden velilerimiz çocuklarımızın doğum günlerini kreşimizde kutlayabilirler. Doğum günü kutlaması için kreş idaresine önceden bilgi verilmesi ve gerekli malzemeleri (doğum günü pastası,meyve suyu) doğum günü velimizin temin etmesi gerekmektedir. Kutlamalar ikindi kahvaltısı saatinde her sınıfın kendi arasında doğum günü çocuğumuzun ailesi ile birlikte yapılır. Doğum günü çocuğuna arkadaşları kendi yaptıkları resimleri hediye ederler. Bunun dışında bir hediye kabul edilmemektedir.

İLETİŞİM

İletişim Defteri

İletişim defteri sınıf öğretmenleri ile veli arasında öğrencinin günlük durumunu karşılıklı olarak bilgilendirmek amacıyla kullanılmaktadır. Öğrencilerimizin çantalarında getirdikleri iletişim defterinin veli tarafından düzenli olarak takip edilmesi, o güne ait karnenin arkasında bulunan evdeki durum ile ilgili kısmın doldurulması ve ertesi sabah öğrencimizin geri getirip sınıf öğretmenine vermesi gerekmektedir. Her sabah sizlerden geri gelen iletişim defteri, sınıf öğretmenlerinin kontrol edip öğrencimize sağlıklı bir geri dönüt verebilmesi açısından önem taşımaktadır. Böylece karneler veli-öğretmen arasında iletişimi sağlarken aynı zamanda da çocuklarımıza bazı istenilen alışkanlıkları kazandırmamızda yardımcı olacaktır.

Aylık Sosyal Etkinlik Çizelgesi

Öğrencilerimizin okuldan eve getirdikleri “Aylık Sosyal Etkinlik Çizelgelerimizin” velilerimiz tarafından takip edilmesi gerekmektedir.

Öğretmen Görüşme Gün ve Saatleri

Öğretmenlerimiz gün içerisinde devam eden programımızın aksamaması açısından gün içindeki telefonlarınıza cevap vermeyeceklerdir. Günlük programımızın aksamaması ve sınıf öğretmeninin çocuk ile ilgili bilgileri daha sağlıklı sunabilmeleri açısından görüşmeler önceden randevu alınarak öğretmen görüşme gün ve saatlerinde görüşme odasında yapılmaktadır.

Tüm bunların dışında çocuğunuzu merak ettiğiniz her saatte kreşimizi arayabilirsiniz. Danışma birimimizdeki çalışanlarımız iletişimi sağlayacaktır.

Web Sitemiz

Aylık yemek menümüz, branş ve sınıf dersleri, ders programlarımız, uyguladığımız etkinlik haberleri ve tüm duyurularımızı kres.manavgat-bld.gov.tr adresindeki web sitemizden takip edebilirsiniz.

ÖDEV TAKİBİ

Kreşimizde her Cuma günü öğrencilerimizin o hafta aldıkları eğitimi destekleyici nitelikte hafta sonu ödevleri veya aile katılım çalışmaları gönderilmektedir. Hafta sonu ödevleri hem eğitimi destekleyici olması yönünden hem de çocuklarımızın erken yaşta sorumluluk duygularının gelişmesi açısından önem taşımaktadır. Çocuklarımızın büyük bir sorumlulukla eve getirdikleri ödevleri evde sizlerin rehberliğinde kendilerinin yapmaları ve pazartesi günü okula gelirken getirmeyi unutmamaları gerekmektedir.

TEMİZLİK VE SAĞLIK

Kreşimizde sağlık açısından olumsuz sonuçlara sebep olabilmesi riskinden dolayı diş fırçalama uygulaması yapılmamaktadır.

Hasta olan öğrencilerimizin iyileşme sürecinde evde ıstırahat etmesi ve iyileştikten sonra okula gelmeleri gerekmektir.

Okulda ilaç alması gereken öğrencilere, ilaçları ancak kreş hemşiresine sunulacak ilaç izin formu ile hemşiremiz tarafından verilmektedir. Verilecek ilaç formunda gerekli yerlerin doldurulması ve mutlaka velinin imzası olması gerekmektedir.

Günde tek toz alınacak ilaçların, çocuğun evde bulunduğu saatlerde verilmesi gerekmektedir.

GİYİM

Çocuklarımızın terleme veya üstelerinin kirlenmesi durumunda kıyafetleri değiştirilmektedir. Üstelerinin değişmesi gerektiğinde kullanabilecekleri yedek kıyafetlerinin çantalarında bulunması, zor anlarında onları rahatlatacaktır. Bu nedenle yedek giysilerinin dikkatle izlenmesi ve kullanılıp eve geldiğinde yenilerinin hemen okula gönderilmesi önemlidir.

Karışmaları önlemek amacıyla yedek kıyafetlerinin, ayakkabılarının ve tüm kırtasiye malzemelerinin üzerine isimlerinin yazılarak etiketlenmesi gerekmektedir.

Çocuklarımızın okula gelirken değerli takılar (kolye,bilezik,künye, küpe, yüzük) takmamaları, kız öğrencilerimizin oje sürmemeleri ve saçlarını toplayarak gelmelerine özen gösterilmelidir.

DEVAM - DEVAMSIZLIK

Günlük devamsızlıkların telefonla kreşimize bildirilmesi gerekmektedir.

İzin ve kreşten ayrılma işlemleri, en geç bir hafta öncesinden Kreş idaresine yazılı dilekçe ile bildirilmesi durumunda gerçekleştirilebilir.

ÇOCUK TESLİMİ

Çocuklarımız anne-baba-tanıyor olunsa da aile yakınlarına teslim edilemez. Aile yakınlarından birisinin çocuğu alması istendiği durumlarda anne veya baba tarafından telefonla kreşimize bildirilmesi gerekmektedir.

GEZİLER

Geziler okul saatleri içinde yapılır. Çocuklarımızın gezilere katılabilmesi için velilerimizden izin kağıdı alınır.İzin kağıdı olmayan çocuklar okuldan dışarı çıkartılmaz.

ÖĞRENCİLERİMİZİN EĞİTİMİNE GÖSTERMİŞ OLDUĞUNUZ DUYARLILIKTAN

DOLAYI TEŞEKKÜR EDERİZ.